Letni projektor

  naklejki-06

Latem 2011 zainaugurowaliśmy cykliczny projekt zatytułowany Letni projektor. Zdecydowaliśmy się zacząć od wielkich klasyków kina amerykańskiego, dlatego edycja 2011 nosiła podtytuł Amerykańskie klasyki w Krakowie. Chcieliśmy dać krakowianom możliwość zapoznania się z dziełami amerykańskiego kina z pięciu ostatnich dekad XX wieku w zupełnie nowej formie – w ramach pokazów plenerowych. Wyświetliliśmy filmy, o których niemal każdy coś słyszał, ale niewielu miało okazję je obejrzeć. Widzowie nie tylko mieli okazję zapoznać się z częścią amerykańskiej kultury, ale również odkryć piękne i mało znane miejsca w Krakowie – stare parki znajdujące się poza centrum, w którym zwyczajowo skupia się niemal całe życie kulturalne miasta, oraz nietypowe lokalizacje nieco bliżej centrum, takie jak zagospodarowane dachy krakowskich kamienic czy barka na Wiśle.  

W roku 2012, każdego tygodniu sierpnia, odbyły się dwie projekcje: duża niedzielna, oraz kameralna piątkowa. Tym razem postanowiliśmy, że filmy będą korespondował z otoczeniem w jak tylko możliwym największym stopniu, sprawiając wrażenie spójności. W sumie wyświetliliśmy 8 tytułów w przeróżnych zakątkach Krakowa (między innymi Ogród Botaniczny, Muzeum Lotnictwa lub Kopiec Kraka). Stworzyliśmy infografikę, która przedstawia w detalach rozmach przedsięwzięcia: INFOGRAFIKA

W tym roku planujemy zaskoczyć naszych fanów jeszcze ciekawszymi i niespodziewanymi miejscami, a także repertuarem, który zainteresuje nawet największych maruderów. Szczegóły już wkrótce!
! Zapraszamy do oglądnięcia filmiku promocyjnego nakręconego podczas jednej z pierwszych projekcji 2011

Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

Be Sociable, Share!